Felsőoktatás Székács Linda

„Orvosi diplomájával Németh László drámát írt, Szent-Györgyi Albert Nobel-díjat kapott, és van, aki érsebész, pszichiáter vagy kórházigazgató lesz”

Elolvasom

A mesterséges intelligencia ma már sok esetben a legjobb orvosokat is képes felülmúlni, ez mégsem jelenti azt, hogy a jövőben ne lenne majd szükség rájuk. Az orvostudományi képzésekről Mátyus Lászlóval, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánjával beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg.

Felsőoktatás Székács Linda

„A műszaki képzés alapfeltétele a közvetlen kapcsolat a gazdaság szereplőivel”

Elolvasom

Miért kevés a nő a hallgatók között a műszaki képzéseken, és hogyan lehet kivédeni a lemorzsolódást az első félévben? A műszaki képzés előtt álló kihívásokról, a különböző társadalmi és gazdasági igényekhez igazodó változásokról Kovács Leventével, az Óbudai Egyetem rektorával beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg.

Felsőoktatás Szabó Fruzsina

Semmi értelme nincs az Oxfordhoz vagy a Yale-hez hasonlítgatni a magyar egyetemeket. Ami kellene: pénz és autonómia

Elolvasom

Az európai középmezőny mögött – ez a jellemző pozíciója a magyar egyetemeknek a globális felsőoktatási rangsorokban. Nincs is sok értelme az ELTE, a Műegyetem vagy akár a szegedi egyetem helyezését az Oxfordéhoz, a Harvardéhoz vagy a Yale-éhez mérni, a rangsorokat ugyanis többek között az egyetemekhez köthető publikációk idézettsége alapján állítják össze. Publikálni viszont azok tudnak, akik kutatnak. Kutatáshoz pedig pénz kell – nem is kevés. Az autonómia pedig a sikeres működés és presztízs előfeltétele.

Érettségi-felvételi Eduline

A felvételi legfontosabb kérdése: hogyan lehet kiválasztani a megfelelő szakot? Válaszolunk

Elolvasom

Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – évek óta ez a három szak vonzza a legtöbb felvételizőt. A diákok egy része biztos kézzel ikszeli be a kiválasztott képzéseket az online jelentkezési felületen, mások viszont még végzősként sem tudják, merre tovább. A HVG Diploma 2023 cikke.

Felsőoktatás Eduline

Itt a friss HVG-rangsor: ez az ország tíz legjobb egyeteme

Elolvasom

Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, amely a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen a Szegedi Tudományegyetem áll, a harmadik pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.

Érettségi-felvételi Eduline

Új rangsor gazdasági szakokra felvételizőknek: hol tanulnak a legjobb teljesítményű diákok?

Elolvasom

Gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálkodás – évről évre több ezren felvételiznek ezekre a szakokra, alighanem idén is a legnépszerűbb BSc-képzések közé kerülnek majd. De melyik egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán tanulnak a legjobb teljesítményű hallgatók? Átlagosan hány ponttal kerülnek be a diákok a nemzetközi gazdálkodás képzésre? Szakos rangsorokat mutatunk.

Felsőoktatás Eduline

Ingyenes nyelvoktatás, szakkollégium, sportkörök: ezeket nem érdemes kihagyni egyetemistaként

Elolvasom

Karrier-tanácsadást, sportolási lehetőségeket és nyelvtanfolyamokat is kínál hallgatóinak a legtöbb egyetem és főiskola. Azok, akik már első- vagy másodévesként szakmai kapcsolatokat szereznének, tudományos diákkörökhöz, szakkollégiumokhoz és nemzetközi hallgatói szervezetekhez is csatlakozhatnak. A HVG Diploma 2022 cikke.

1 2 3 4